DUK

Kas yra vėdinimas?

Vėdinimas – tai procesas, kai uždarose patalpose esantis oras yra pakeičiamas oru, patiektu iš lauko. Vėdinant patalpas galima naudoti natūralią vėdinimo sistemą, mechaninę ištraukiamąją ventiliaciją ar rekuperacinę vėdinimo sistemą. Naudojant rekuperacinę vėdinimo sistemą, tiekiamas oras iš lauko gali būti pašildomas, atvėsinamas, nusausinamas, sudrėkinamas ar nufiltruojamas. Ventiliacija yra reikalinga tam, kad papildyti patalpoje esantį orą deguonimi, sumažinti CO2 koncentraciją, santykinę oro drėgmę, pašalinti oro teršalus.

Į viršų

Kas yra rekuperacija?

Rekuperacija (angl. k. Heat Rekovery Ventilation - HRV), taip pat žinoma kaip mechaninio vėdinimo sistema su energijos (šilumos) atgavimu (angl. k. Mechanical Heat-Recovery Ventilation - MHRV). Šioje vėdinimo sistemoje vyksta patalpų vėdinimas, naudojant rekuperatorių, kuris mechaniniu būdų (naudojant ventiliatorius) priverstinai paduoda ir ištraukia orą į patalpas. Rekuperatoriuje sumontuotas šilumokaitis sušildo arba atvėsina iš lauko paduodamą orą paimdamas energiją (šilumą arba šaltį) iš patalpų ištraukiamo oro. Taip pat rekuperatoriuje esantys filtrai filtruoja tiekiamą orą nuo dulkių ir kitų teršalų. Rekuperatoriuje tiekiamas lauko oras ir ištraukiamas patalpų oras yra kryžiuojamas šilumokaityje, kuriame šiltesnis oras sušildo vėsesnį.  Rekuperacinė vėdinimo sistema patiekia gryną orą į patalpas taupydamas šildymo ar vėsinimo energiją.

Į viršų

Kas yra rekuperatorius?

Rekuperatorius - tai įrenginys su korpusu, kuriame sumontuoti du ventiliatoriai ir šilumokaitis. Ventiliatoriai su varikliu atlieka oro tiekimo ir oro šalinimo į patalpas funkciją, o šilumokaitis pašildo arba atvėsina priklausomai nuo metų laiko įeinantį iš lauko orą.

Kviečiame peržiūrėti vaizdo įrašą apie tai, kaip veikia rekuperatorius.
Daugiau apie tai, kaip veikia rekuperatorius galite rasti čia: Rekuperatorius - kas tai?

Į viršų

Kas yra plokštelinis šilumokaitis?

Šilumokaitis - tai specialios paskirties plokštelinis šilumos atgavimo įrenginys, montuojamas rekuperatoriuje. Plokšteliniame šilumokaityje tiekiamas ir šalinamas oras yra kryžiuojamas tam, kad sugrąžinti šiluminę energiją tiekiamam orui iš lauko. Paveiksliuke pavaizduoti pagrindiniai plokštelinių šilumokaičių gaminimo tipai ir jų šilumos sugrąžinimo efektyvumas:

Plokštelinių šilumokaičių tipai

Polypipe rekuperatoriuose naudojamas korėtas šilumokaitis, kurio naudingumo koeficientas siekia net iki 95%.

 Į viršų

Kas yra rotorinis šilumokaitis?

Taip pat rekuperatoriai gaminami ir su rotoriniu šilumokaičiu. Šio tipo rekuperatorių šilumogrąža yra žemesnė, bei oro šalinimo ir tiekimo srautai yra dalinai sumaišomi. Rotacinių rekuperatorių veikimo principas: tiekiamas ir ištraukiamas oras yra nuvedamas per korėta būgną, kuriame patalpų šiltas oras sušildo būgną, besisukantis būgnas perteikia šilumą pritekančiam orui iš lauko.

rotorinis šilumokaitis

Į viršų

Ar būtina rekuperacinė sistema šiuolaikiniame A/A+ ar A++ klasės namui?

Rekuperacinė sistema šiuolaikiniame name yra būtinybė. Dėl gero pastato sandarumo, yra daug problemų su pertekline drėgme. Dėl šios priežasties atsiranda nemalonūs kvapai, pelėsis. Taip pat be šios sistemos neįmanoma užtikrinti tinkamo CO2 lygio ir apskritai palaikyti tinkamos oro kokybės patalpose.

Į viršų

Ką rinktis, lanksčių ortakių sistemą, ar metalinių ortakių sistemą?

Gyvenamuosiuose pastatuose rekomenduojame rinktis tik lanksčių ortakių sistemą. Ji užima mažai vietos po lubomis, lengviau adaptuojasi prie interjero ypatybių, yra tylesnė nei metalinių ortakių sistema ir svarbiausia idealiai paskirsto oro kiekius skirtingoms patalpoms.

Į viršų

Kuris įrenginys geresnis, priešpriešinių oro srautų plokštelinis ar rotacinis?

Šiuolaikiniai priešpriešinių oro srautų rekuperatoriai yra tylesni, efektyvesni, tai yra suvartoja mažiau elektros energijos ir pasižymi didesniais šilumogrąžos koeficientais. Priešpriešinių oro srautų rekuperatoriams nėra būtinas šildytuvas, nes dėl didelio efektyvumo, tiekiamas oras yra pakankamos temperatūros. Taip pat priešpriešinių oro srautų rekuperatoriai reikalauja mažiau techninės priežiūros, pasižymi mažesniu gedimo procentu, turi mažiau problemų, kuomet yra gana aukšta santykinė drėgmė patalpose.

Į viršų

Ar visi ortakiai esantys rinkoje vienodi?

Ne, lankstūs ortakiai gali būti paprasti, arba dengti antistatine danga ir premium ortakis dengtas antistatine ir antibakterine danga. Taip pat skiriasi ortakių kokybė, jų lankstumas ir atsparumas gniuždymui. Mūsų siūlomi ortakiai yra gaminami pagal užsakymą, dengti antistatine ir antibakterine danga, paženklinti IDV Group žyma.

Į viršų

Kiek kainuoja rekuperatoriaus išlaikymas?

Rekuperatoriui rekomenduojama keisti filtrus ne rečiau, nei kartą kas 6 mėnesius. Vieno filtrų komplekto kaina priklausomai nuo modelio siekia apie 7 Eur su PVM. Elektros sąnaudos mėnesiui sudaro apie 3-6 Eur.

Į viršų

Ar galima sistemą įsirengti pačiam?

Taip, galima. Mūsų projektuotojas suprojektuos ir suskaičiuos Jums medžiagų kiekius, pakonsultuos, kaip tinkamai išsivedžioti ortakių sistemą. Rekuperatoriaus montavimą ir sistemos balansavimą patartina patikėti kvalifikuotiems meistrams.

Į viršų

Užduokite savo klausimą:

Į viršų