Mini Rekuperatorius

Kas yra mini rekuperatorius?

Mini rekuperatorius - tai decentralizuotas vėdinimo įrenginys su pakaitiniu oro judėjimu ir šilumos atgavimo sistema, skirtas vienai patalpai vėdinti. Tai idealus sprendimas vienam kambariui, kaip pavyzdžiui miegamajam ar svetainei. Mini rekuperatorius skirtas iki 25 kv. metrų patalpoms.

Mini rekuperatorius puikus sprendimas išlaikyti rekomenduojamas CO2 normas kambariuose, taip pat pašalinti buitinius teršalus, kvapus, drėgmę bei užkirsti kelią pelėsių ir kitų kenksmingų sveikatai mikroorganizmų atsiradimui ir dauginimuisi namuose.

Mini Rekuperatorių Tipai

Mini rekuperatoriai gaminami dviejų tipų:

  • Keramikinis mini rekuperatorius. Tai mini rekuperatorius su keramikiniu šilumokaičiu. Keramikinis mini rekuperatorius turi būti montuojami poromis (min. 2 vnt.). Jo veikimo principas labai paprastas: 70 sekundžių orą ištraukia iš patalpų, kuriuo metu sušildo keramikinį įdėklą, po 70 sekundžių ventiliatorius pakeičia sukimo kryptį ir pradeda tiekti orą į patalpas, kuris sušylą nuo keramikos. Norint išgauti geresnį balansą bei oro judėjimą, rekomenduojama įrenginius montuoti kelis ir juos tarpusavyje suporuoti, suderinant paduodamo ir ištraukiamo oro srautus. Keramikinis šilumokaitis ir ekonomiškas ventiliatorius užtikrina mažas energijos sąnaudas. Komplektuojamas su 160 mm skersmens ortakiu.  
  • Plokštelinis mini rekuperatorius. Tai mini rekuperatorius su 1 ventiliatoriumi, su plokšteliniu šilumokaičiu ir su 2 ventiliatoriais oro tiekimui ir ištraukimui. Mini rekuperatorius su plokšteliniu šilumokaičiu veikia pastoviai tiekdamas ir ištraukdamas orą iš patalpų. Komplektuojamas su dviem 80 mm oro paėmimo ir išmetimo ortakiais. Lietuvoje pradėtas gaminti plokštelinis mini rekuperatorius MICROVENT, kuris ypač pritaikytas renovuojamiems būstams.

Mini Rekuperatorius MICROVENTMini rekuperatoriai